Wymogi seksualne partnerów

Jeśli kobieta nie jest jeszcze doświadczona, może wyruszyć ze startu jednocześnie z mężem, lecz pozostawać daleko, daleko w tyle i w ogóle nie osiągnąć mety, ponieważ on dociera tam o wiele wcześniej. I nieraz potrzeba bardzo dużo czasu, zanim kobieta może być uważana za doświadczoną.

Jeśli przy tego rodzaju nierównych możliwościach dwojga uczestniczących mężczyzna chce pomóc kobiecie, powinien zrobić to, co czyni silniejszy z zawodników: dać jej „fory” om ów’i one obszernie w poprzednim rozdziale (por. także krzywą C na stronie 177),

Mężczyzna z normalną potencja nie ma innych możliwości rozwiązania tych trudności. Wprawdzie może opóźniać pojawienie się odruchu ejakulacji, m. in. poprzez odwracanie uwagi. jednakże ma to dość ograniczony zasięg.

Kobieta ma pod tym względem większe możliwości dostosowania się. Jeżeli ma pewne doświadczenie, może się w znacznym stopniu dopasować do każdorazowych wymogów seksualnych męża – i to nie tylko poprzez przyspieszenie wiosnych reakcji, ale również i przez ich opóźnienie.

Dostosowanie jej jest ułatwione tym, że najsilniejsze bodźce związane są u mężczyzny z począLkiem ejakulacji. Zanim przystąpimy do bliższego rozpatrzenia tych bodźców, musimy najprzód przypomnieć o tym, co je u kobiety poprzedza. Pod wpływem podniecenia seksualnego |powstałego wskutek oddziaływań psychicznych łub dotykań ciała), a zwłaszcza takiego, które jest reakcją na dotykowe pobudzanie Sromu (łechtaczki!) i pochwy, a także części pochwowej macicy, występuje wzmożone przekrwienie, nabrzmienie oraz częściowe napęcznienie tych narządów. Stan ten sprzyja większemu uwrażliwieniu tych narządów na dalsze bodźce oraz powoduje ściślejsze przyleganie ich do w zwiedzionego członka oraz elastyczne obejmowanie go. Zwiększa się przez to obustronna możliwość pobudzania. Powstaie wtedy cały szereg bodźców7 spowodowanych przez tarcie, będące następstwem przesuwania się względem siebie narządów płciowych mężczyzny i kobiety przy ruchach frykcyjnych wykonywanych przez mężczyznę (lub kobietę). Podniety są obustronne: ponadto zostają one spotęgowane u obojga partnerów poprzez mimowolne, półświadome lub świadome skurcze mięśni w narządach płciowych kobiety. Do' pobudzeń, jakich dostarcza czionek zakończeniom nerwowym wejścia do pochwy i pochwy (oraz części pociiwowej macicy), mogą się w pewnych okolicznościach dołączyć podniety powstające wskutek dotv- t .!nia łechtaczki i jej wędzidelka poprzez wykonujący ruchy czionek.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>