Czego wymaga spółkowanie?

Bowiem rozkosz seksualna (a nawet akt seksualny) zależy w dużym stopniu od czynności psychicznych i jest im podporządkowana. GoLowość psychiczna jest niezbędnym warunkiem doskonałego spółkowania. U mężczyzny nie doszłoby bez niej w ogóle do erekcji. Kobieta może znosić spółkowanie mimo własnej niechęci, lecz aktywne w nim uczestniczenie jest w tych okolicznościach niemożliwe.

Spółkowanie odbywane w doskonały sposób wymaga od obojga uczestników gotowości psychoerotycznej tego rodzaju, jaki znaleźć można jedynie w miłości. Tylko w tych warunkach rozkosz seksualna może osiągnąć najwyższe nasilenie, orgazm staje się ekstatyczny, a osobnik odczuwa pełne zaspokojenie oraz błogostan.

-fila rozpoczęcia spółkowania przez mężczyznę niezbędne jest istnienie pewnego stopnia podniecenia seksualnego, ponieważ bez erekcji niemożliwe jest wprowadzenie członka do pochwy. Kobieta zas może w razie konieczności rozpoczynać spółkowanie bez przygotowania. Jeśli jest ,.pełna temperamentu” lub – co jeszcze ważniejsze – odpowiednio nastawiona dzięki doświadczeniu i wyćwiczona, może szybko wyrównać początkowy brak podniecenia (por. krzywą B na stronie i 76) oraz osiągnąć orgazm równocześnie z mężem. Jest to możliwe dzięki umiejętności wzmożonej apercepcji bodźców :kióre uświadamia sobie w większym nasileniu), który to proces psychiczny uwarunkowany jest zarówno przez świadomą wolę, jak i przez czynniki podświadome, oraz nieświadome, związane z doświadczeniem i wyćwiczeniem: największą zaś roię odgrywa przy tym miiość.

Jeśli mężczyzna przypadkiem wyprzedził 4 kobietę, może jej pomóc w ,,dogonieniu” go poprzez jak największe niedopuszczanie do świadomości bodźców powstających w człon Może się lo np. zdarzyć, gdy mężczyzna obudzi się podniecony po śnie erotycznym i natychmiast chce ten sen urzeczywistnić. ku wskutek wykonywania ruchów Irykcyjnych. W ten sposób powiększa on liczbę ruchów trących, potrzebnych mu do uruchomienia odruchu ejakulacji. Ponieważ każdy z tych ruchów dostarcza bodźców kobiecie, mężczyzna daje jej w ten sposób czas i możliwość wyrównania poziomu podniecenia oraz równoczesnego z nim osiągnięcia celu. Mimo woli przedstawiłem tu dość obrazowo, w jaki sposób powinni się zachować mężczyzna i kobieta w czasie spólkowania. Obraz ten pochodzi od E. Kehrera, który w pracy „Ursachen und Behandlung der Unfruchtbarkeit” porównuje taki stosunek z tym, który zachodzi między dwoma biegaczami lub jeźdźcami, „którzy wyruszają niejednocześnie ze startu, lecz chcą osiągnąć metę w tym samym czasie i to zachowując takie samo, niezbyt szybkie tempo’Porównanie to może być zastosowane jedynie w odniesieniu do doświadczonej, dobrze do siebie nastawionej pary leo zresztą podkreśla również Kehrer, mówiąc o „dopasowanej” parze). .

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>