Błona dziewicza – dalszy opis

Jeśli chodzi o sprężytość, należy zaznaczyć, że rozerwanie lej biony u kobiet nieco starszych nierzadko napotyka na trudności z powodu zbytniego stwardnienia tkanek. W odniesieniu do grubości błony chciałbym podkreślić, że także i ona podlega pewnym indywidualnym wahaniom. U podstawy (tzn. w miejscu, w którym biona dziewicza przechodzi w tylną ścianę po

A w ogóle: wierzenia i przesądy dotyczące błony dziewiczej! Śmieszne jest, jak wiele opowiada się o niej głupstw. Jest to wręcz niebezpieczne. Może prowadzić do zupełnie błędnych wniosków odnośnie do istniejącego lub utraconego dziewictwa. Dlatego należy wyjaśnić, że istnieje tzw. hymen fimbriaius, której brzeg wykazuje postrzępienia jedynie przez doświadczonych ginekologów odróżniane od zmian powstających po jej zniszczeniu przez stosunek płciowy. Wiele mto- dych dziewcząt nie posiada błony hib ma ją bardzo słabo wykształconą, co jest najczęściej wynikiem regularnego stosowa- – nia tamponów pochwowych w okresach miesiączki.

Błona dziewicza nie może być dowodem tego, czy odbyło się spółkowanie, czy też nie: np. błona jest słabo rozwinięta, lub też ma kształt zbłiżony do normalnego lub okazuje się tak rozciągliwa, że nie tylko spółkowanie (co zdarza się rzadko), ale nawet przebyty poród nie jest w stanie spowodować jej uszkodzenia.

Zdarzają się także inne skrajne przypadki, w których błona dziewicza ma tak mały otwór lub jest tak gruba i mięsista, że rozerwanie jej – podobnie jak błony zbyt rozciągliwej na drodze naturalnej może napotkać na wielkie trudności.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>