Czy ma lo znaczyć, że mężczyzna w czasie spóikowania zachowuje się łagodniej niż kobieta – i że potrafi on panować nad soną nawet w momencie najwyższej rozkoszy? Oczywiście – nie! Nie ma co do tego żadnych wątpliwości, że byłoby to smutne dla kobiety, która nie wierzy, że jest prawdziwie kochana, gdy nie czuje, że mężczyzna jest nią całkowicie pochłonięty i jej oddany.
Pierwotną siłę męską, przejawiającą się w brutalnym i absolutnym zdobyciu i posiadaniu kobiety, obydwoje, tj. mężczyzna i kobieta, kierowani głuchym, prymitywnym, lecz korzystnym dla rozrodu popędem, chcą chyba odczuwać w czasie aktu seksualnego. Z tego powodu pewna doza szorstkości i bezwzględności (rzeczywistej lub pozornej), jako udokumentowanie czynnika przemocy, może być mile widziana przez obydwoje partnerów.
Stąd – silne szczypanie ramion, boków i pośladków. Stąd – objawy męskiej szorstkości miłosnej pojawiają się samoistnie w czasie spóikowania, a nie w czasie poprzedzającej gry miłosnej.
Sądzę, że nie popełniam biędu, tłumacząc skłonność kobiety do ukąszenia miłosnego za wynikającą głównie z tego, aby chwili ekstazy uczvnić pocahineK możliwie intensywnym, nawet poza jego możliwe granice. Prowadzi to do nieproporcjonalnie silnego ssania i do użycia zębów, a poprzez połączenie obydwu tych dziaiań daje uczucie zadowolenia kąsającej kobiecie (ponieważ w ten sposób udaje się jej zwiększyć intensywność pocałunku) ora? uczucie rozkoszy kąsanemu mężczyźnie. To ostatnie składa się z mieszanki rozkoszy i bólu. Z rozkoszy, która wywołana jest fizycznie przez silne pobudzenie nerwów czuciowych, oraz w jeszcze większym stopniu psychicznie – przez świadome lub półświadome pragnienie ukochanej kobiety okazania swej miłości w maksymal-
Leave a reply