Zespolenie płciowe

Preludium i gra miłosna osiągają swój cel, gdy dochodzi do spólkowania, które jest równocześnie szczytowym stadium stosunku płciowego. W idealnej postaci spólkowania – a na szczęście idea! w tym przypadku jest osiągalny – mężczyzna i kobieta biorą zupełnie jednakowy udział: stają się oni naprawdę jednością fizyczną i psychiczną.

Nawet gdy mężczyzna jest dawcą, a kobieta biorcą, i gdy najczęściej on jest aktywny – to i tak z pewnością ona nie jest stroną bierną (a tak uważano przez długi czas i niektórzy do dzisiaj tak właśnie mniemają). W każdym razie nie powinna taką być! Bowiem zespolenie seksualne tylko wtedy przebiega fizjologicznie i zgodnie z prawami natury, zgodnie z sensem i celowo, gdy obydwoje zespalający się w pełni w tym uczestniczą oraz odczuwają, że oni, tj. mężczyzna i kobieta, biorą pełny i nieograniczony udział we wzajemnie odczuwane] rozkoszy i zespoleniu seksualnym. Jeśli gdziekolwiek i kiedykolwiek w życiu słuszne jest równouprawnienie płci, i to w interesie obojga ptci – to najsłuszniejsze jest równouprawnienie przy spółkowaniu.

Spólkowanie (kopulacja, codus), trzecia taza stosunku płciowego rozpoczyna się w momencie wprowadzenia wzwiedzio- nego członka (phallos, jak nazywali ten narząd w postaci wzwiedzionej starożytni Grecy) do pochwy kobiety. Faza ta osiąga swói szczvt przv wytrysku nasienia w głąb pochwy oraz przy prawie równoczesnym obustronnie osiągnitym orgazmie: kończy się ona, gdy członek opuszcza pochwę.

Sumowanie się bodźców, jakich wymaga organizm mężczyzny i kobiety do uzyskania punktu szczytowego, czyli największego nasilenia rozkoszy, osiągnięte zostaje przez wykonywanie szeregu ruchów trących. Gdy phallus pociera o ścianę pochwy, a zwłaszcza przednią (chropowatą ze względu na powyżej opisane zgrubieniu i fałdy), jego zakończenia nerwowe, a przede wszystkim żołędzi, zostają lak silnie pobudzane, że w końcu – na drodze odruchowej – dochodzi do rozładowania w postaci wytrysku. W tym samym czasie nawarstwiające się, a przez to coraz silniejsze, bodźce przewodzone są do kory mózgowej, powodując w sferze psychiki odczucie rozkoszy seksualnej. Odczucia to narastają stopniowo, przy czym każdy następny stopień jesl wyższy, aż do rozpoczęcia się ejakulacji stanowiącej stopień najwyższy. Wnet potem następuje nowy rodzaj rozkoszy pod postacią odczuwania zadowalającego odprężenia,

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>