Zespolenie płciowe – kontynuacja

Wraz z ustaniem wytrysku kończy się również orgazm (spazm rozkoszy, psychiczne rozładowanie), a odczucia z nim związane zanikają najpierw bardzo szybko, a potem nieco wolniej, aby wreszcie pozostawić po sobie uczucie zaspokojenia, odprężenia oraz spełnienia celu i pragnień.

Bodźce pobudzające zakończenia nerwowe członka mogą mieć różne nasilenie oraz wykazywać wiele odcieni. Odpowiednio do nich zmienia się w znacznym stopniu uczucie rozkoszy – i to zarówno pod względem rodzaju, jak i nasilenia. Dla powstawania podniet bardzo duże znaczenie posiada iakt-. czy pobudzaniu ulega wędzidełko napletka czy brzeg żołędzi: czy pochwa jest szersza czy węższa: czy jest ona bardziej pofałdowana czy gładka: czy wejście do pochwy ściśle obejmuje trzon członka, czy też w ogóle doń nie przylega: czy koniec członka dotyka części pochwowej szyjki macicy, czy też nie może jej dosięgnąć. Zrozumiałe więc jest. że pewien dobór narządów płciowych męskich i żeńskicli jest warunkiem idealnego spółkowanta. Niezwykle mały, lub niezupełnie wzwiedziony członek nie może być dostatecznie pobudzany przez normalnej wielkości pochwę (a ze swej strony sam nie dostarcza odpowiednich podniet), podobnie jak normalnej wielkości członek r.ie jest dostatecznie pobudzany przez zbyt szeroką, zwiotczałą pochwę i srom. Jeśli istnieje silny popęd do zaspokojenia, to z pewnością wystarczą nawet słabe bodźce, aby doszło do wytrysku i względnego orgazmu, a w każdym razie odprężenia. Jednakże brak jest wówczas pełnego odczucia satysfakcji i zaspokojenia – a tym samym brak jest , korzystnego wpływu, jaki wywiera na psychikę doskonale przebiegający stosunek płciowy.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>