Wrażliwość piersi

Oprócz powyższych, istnieją Inne miejsca uprzywilejowane dla biernego zmysłu dotyku, nie mające nic wspólnego z otworami ciała. Nie można przecież powiedzieć, że fałdy odgraniczające pośladki od zewnętrznej powierzchni ud (skóra znajdująca się tam jest nadzwyczaj seksualnie wrażliwa na lekkie dotknięcia) łub wewnętrzne powierzchnie ud – znajdują się w okolicy narządów płciowych lub odbytu, a są to niewątpliwie strefy erogeniczne. Podobnie nie można togo powiedzieć o strefach erogenicznych znajdujących się w pobliżu ostatniego żebra, na wstępującej części szczeki dolnej lub o tylnej granicy owłosionej skóry głowy,

Oprócz powyższych istnieją jeszcze inne miejsca skóry, które wykazują szczególną wrażliwość, jednakże w ich zakresie istnieją znaczne odchylenia indywidualne. Zupełnie odrębna sprawa to wrażliwość piersi, a zwłaszcza brodawek.

Lekkie szczypanie i ugniatanie całej piersi pełną dłonią prowadzi do powstania podniecenia seksualnego. Pobudzanie brodawek palcem lub jeszcze lepiej językiem i wargami może doprowadzać nie tylko do pewnych reakcji gruczołów piersiowych (zwiększenie dopływu krwi i nabrzmienie piersi, ewentualnie nasilenie się wydzielania) i brodawek sutkowych razem z częścią ich otoczki, które usztywniają się i marszczą, lecz z reguły wywiera również odruchowe działanie na na- Mam tu na myśli dalsze okolice ust – nie tylko brzegi warg. rządy płciowe, które przejawia się m. in. w skurczach macicy .

Ssanie piersi przez dziecko wywołuje u większości kobiet przyjemne odczucia. Niemożliwa jest jednak odpowiedź, czy fizyczna przyjemność towarzysząca karmieniu jest formą rozkoszy seksualnej czy też nie. Kobiety znają z pewnością erotyczne działanie pobudzania brodawki sutkowej w czasie stosunku płciowego W dalszych rozdziałach będziemy mieli okazję zająć się tym działaniem przy omawianiu gry miłosnej.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>