Unikanie zapłodnienia – dalszy opis

Wiadomość z wydania z roku 1967 (przyp. red.). i składzie, umożliwiające każdej kobiecie optymalny ich wybór. Skuteczność tych środków zapobiegających ciąży jest tak pełna, że większość lekarzy ogranicza się do przepisywania takich pigułek, o których przekonani są, że najbardziej odpowiadają indywidualnym potrzebom poszczególnych pacjentek. Szczególną uwagą poświęca się obserwacji ciężaru ciała, uregulowaniu zbyt silnej, zbyt siabej lub nieregularnej miesiączki oraz usunięciu bólów miesiączkowych i napięcia psychicznego, Żadna kobieta nie powinna sądzić , że z powodu nieregularnego cyklu miesiączkowego nie może stosować tego rodzaju zapobiegania ciąży: wprost przeciwnie – wynikiem stosowania tej metody jest często uregulowanie cyklu.

Korzyści wynikające z niezwykle prostego sposobu użycia oraz brak bezpośredniego związku ze spółkowaniem i narządami płciowymi czynią pigułki metodą szczególną oraz w jak największym stopniu akceptowaną. Mimo że nie wyjaśniono jeszcze wszystkich kwestii związanych z ich zażywaniem przez długi czas, nie wykryto dotychczas żadnych pewnych, niekorzystnych oddziaływań .

Wskazania do praktycznego zażywania opisane są bardzo dobrze i załączone do każdego opakowania. Coraz więcej przy tym zmierza się do stosowania ich według 28-dniowego schematu: codzienne zażywanie pigułki przez kolejne 22 dni, oraz przerwanie ich zażywania na okres 6 dni, w których występuje krwawienie miesiączkowe.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>