Ułożenie normalne podczas spółkowania

I. Ułożenie normalne podczas spółkowania – przez które rozumie się ułożenie (położenie) ..przeciętne” i najczęściej stosowane – jest następujące: kobieta leży na grzbiecie z lekko zgiętymi i rozsuniętymi udami: natomiast mężczyzna, starając się mniej lub więcej zmniejszyć swój ciężar przez oparcie na podłożu łokci i kolan, leży na swojej żonie, przy czym nogi jego znajdują się pomiędzy jej nogami.

Położenie to na ogół spełnia wymagania zarówno fizjolo- niet, natomiast ma dużo wad. Zalecanie jej przez mahometan dla umożliwienia zapłodnienia przy bocznych skrzywieniach macicy opiera się na zupełnie błędnych przesłankach anatomicznych. giczne, jak i psychologiczne. Stwarza ono – jak i część jego odmian -.małżonkom możliwość zwiększania podniet podczas spótkowania poprzez pocałunki i pieszczoty oraz potęguje rozkosz fizyczną i psychiczną przez bezpośrednie zetknięcie się całych powierzchni ciał.

Oprócz powyższych zalet ułożenie normalne u pewnych przypadkach, ze względu na ciężar męskiego ciała, może być szkodliwe. Niepotrzebne jest obszerne opisywanie takich przypadków. Łatwo je sobie wyobrazić. Chcę jedvnie podkreślić znaczenie silnego ucisku z zewnątrz na ciężarną macicę – i to już w tym czasie, w klórvm powiększenie brzucha nie osiągnęło jeszcze rozmiaru stanowiącego naturalną przeszkodę do spótkowania.

Podniety powstające przy ,.normalnym stosunku” w „normalnym położeniu” i przy „normalnej pobudliwości” małżonków są „normalne”, tzn. średnio simę i wystarczające do re- , gularnego przebiegu odruchów u mężczyzny i kobiety. Średnio silna jest również intensywność spowodowanej przez nie rozkoszy.

Jeśli jednak istnieje dysproporcja – nawet nieznaczna – pomiędzy męskimi i żeńskimi narządami rozrodczymi powstająca z powodu względnie (lub absolutnie) małego członka, podniety powstające w normalnym położeniu najczęściej nie są wystarczające (możliwości zapłodnienia istnieją).

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>