Uczucie niechęci i znużenia

Uprzednio mówiliśmy juz o objawach psychicznych przt-d- i w czasie miesiączki. Uczucie niechęci i znużenia spotykane jest bardzo często, podobnie jak bóle głowy i migrena u po riatnych na nie kobiet. Często jest wzmożone wydzielanie śliny: występują naparły głodu lub brak apetytu, oraz zaburzenia żołądkowe: dość często spotykana jest skłonność do wymiotów, przykry zapach z us', wzmożone wytwarzanie gazów jelitowych, skłonność do częstych wypróżnień i biegunek, które pod koniec miesiączki ustępują miejsca zapar.ctu. Pojawiają się zaburzenia w układzie krążenia: nieregularne lętno, bicie serca, wzmożone poty, nabrzmiewanie żylak iw, zimne stopy, obrzmiewanie stawów oraz przekrwienie błony śluzowej nosa. Tarczyca ulega widocznemu obrzmieniu, podobnie jak struny głosowe. Zmniejsza się zdolność zamykania szpary głosowej wskutek obrzmienia tylnej ściany krtani bo- ghtej w gruczoły i naczynia krwionośne. U kobiet, które dużo mówią, np. u nauczycielek, dochodzi uh by do -zybkiego znużenia zwieracza strun głosowych, tak że ge s u ega zmianie i co najłatwiej dostrzegalne jest przy śpiewaniu): stąd skłonność do zmniejszania ku gór/e skali ton we, Pojawiaią się lekkie stany zapalne (spojówek) oraz zahi.r/ena czynnościowe narządu wzroku: mroczki, wyraźne onr4iai' zenie pola widzenia oraz rozpoznawania kolorów. Nierzadko pojawiają się również zaburzenia studiu.

Tkauki ustrojowe wykazują ogolne zwiotczenie, o ile nie jest ono zatuszowane napięciem związanym z przekrwieniem. Obraz uzupełnia uderzająca bladość twarzy lub skłonność do rzerwionienia się oraz niebieskie obwódki dookoła oczu.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>