Punktem odbioru ważnych seksualnie wrażeń wzrokowych jest oko

Szczególnie rafinowana pod względem seksualnym okazuje się moda, gdy – jak to było w czasach dyrektoriatu i obecnie – nie tylko pozwala na możliwie duże obnażenie ciała, aby zakryć pewne jego fragmenty, ale używa bardzo lekkich dokładnie przylegających tkanin, które pozwalają dostrzegać kształt i ruchy ciała, co właśnie działa o wiele bardziej ero- tyzująco niż całkowite obnażenie. Kobiety wiedzą o tym od najdawniejszych czasów i z wdziękiem robią z tego użytek (tańce za zasłoną, z woalem itp.).

Punktem odbioru ważnych seksualnie wrażeń wzrokowych jest oko. W historii miłości tak wielce nadużywano spojrzenia, że w końcu przestano nań zwracać jakąkolwiek uwagę. Obecnie tr/rd- rńleć nie lada odwagę, aby powiedzieć, że dwoje ludzi

Cechą charakterystyczną Hotentotek była steatopygia (nienormalne „otłuszczenie” pośladków) , którą mężczyźni oceniali jako szczególne piękno. pokochaio się od pierwszego spojrzenia. Jednakże mitość powstaje tylko i wyłącznie w ten właśnie sposób. Reszta pozostaje dodatkiem i pojawia się później. Nic nie jest tak prawdziwe jak potężne wstrząsy, które wywołują w sobie dwie dusze, wymieniające wzajemnie te iskry-spojrzenia” . Trudno jest analizować, w jaki sposób wymienia się te spojrzenia, Lzn. dzięki jakim minimalnym kombinacjom ruchów mięśni ,,robi się oko” i ,,oczkuje”. Natomiast łatwo jest rozpoznać znaczenie i cel tych złożonych ruchów.

Stare powiedzenie „oczy są zwierciadłem serca i w oczach trzeba czytać” z pewnością może mieć zastosowanie w sprawach miłosnych. Wrażenia, które powstają w wyniku patrzenia sobie w oczy partnerów, pozwala tą na rozpoznanie wszelkich przemian – od pierwszego, nieśmiałego spojrzenia aż do wyrazu wdzięczności i zaspokojenia.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>