Postawa siedząca przednia (vis a vis} – kontynuacja

Na ogół można uznać za takie samo bodżi e powstające przy postawie siedzącej, jak i przy postawie jeźdźca. Postawie siedzącej brak jest tylko bndźrów związanych z ułożeniem zgię tym. Nie ma to jednak zasadniczego znaczenia dla porównania wartości obu tych postaw. Natomiast większe znaczenie ma to. Że postawa siedząca w praktyce nie dostarcza tak wielu subtelnych i stopniowanych bodźców, oraz nie wzbudza tak Intensywnych odczuć, jak się to dzieje przy postawie jeźdźca.

Dlaczego więc mimo wszystko uważa się postawę siedzącą ta posiadającą zasadnicze znaczenie? – Ponieważ umożliwia ona dostarczenie rodzaju podniet związanych z postawą jeźdźca. a jednocześnie pozwala uniknąć związanych z nią szkodliwości. Oprócz tego w postawie siedzącej można wprowadzić członek do pochwy z równoczesnym pewnym oszczędzaniem okolicy błony dziewiczej (analogicznie jak przy opisie II). W końcu warto zaznaczyć, że w pozycji tej możliwe jest odbycie spótkowania powierzchownego, w znacznym stopniu oszczędzającego narządy płciowe kobiety – zwłaszcza wtedy, gdy chce się uniknąć głębokiego wniknięcia członka do pochwy. Bodźce zostają przy tym silnie ograniczone, jednakże przy normalnej pobudliwości mogą one spowodować obustronny orgazm.

Dla szybko męczącego się mężczyzny postawa siedząca nie stwarza żadnych ułatwień w porównaniu z postawą jeźdźca. Ponieważ pobudzanie łechtaczki w ułożeniu siedzącym jest chyba silniejsze niż w jakimkolwiek innym, a mężczyzna może przy nim – w razie potrzeby – całkowicie przejąć rolę aktywną, uważa się za racjonalne stosowanie go okazyjne, a nawet częste w przypadku obniżonej pobudliwości nie dość jeszcze doświadczonej kobiety.

Postawa siedząca w wykonaniu mniej głębokim wskazana jest wszędzie tam, gdzie konieczne jest szczególne oszczędzanie narządów płciowych kobiety, dlatego jest przydatna rwłaszcza w ciąży. Jeśli na dodatek spólkowanie w tym ułożeniu przebiega z zachowaniem pełnej ostrożności, obniża się wówczas do minimum możliwość uszkodzenia (oraz w ogóle wpływu podniet seksualnych) nawet wtedy, gdy istnieje bardzo duża konieczność oszczędzania.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>