Po stosunku seksualnym

Mężczyzna, który poddaje się nawykowi zaspokojenia potrzeby snu po zakończonym spólkowaniu (a istnieją takz.e kochający mężczyźni, którzy czynią to z niewiedzy lub bezmyślności). który odwraca się t chrapie, podczas gdy u jego małżonki podniecenie seksualne dopiero zaczyna opadać – nie tylko, że sam siebie pozbawia najpiękniejszych odczuć, iecz burzy również złudzenia żony. Dowodzi on w ten sposóbże nie ma pojęcia o istocie kobiety, o pięknie jej miłości, o uczuciach, które w niej rozbudził, o jej pragnieniu pieszczot, które znacznie przedłuża czas trwania osiągniętego orgazmu. W finale przejawia się kultura miłosna mężczyzny.

Także i po zakończeniu spółkowania mężczyzna powinien się starać o podtrzymanie uczucia szczęścia u kobiety. Może to osiągnąć jednym słowem,‘pocałunkiem, pieszczotą lub uści skiem. Kochającej kobiecie wystarczy. gdy czuje, ze i u me/a nie wszystko skończyło się nagle, lecz że jest on szczęśliwy, podobnie jak ona. Ona sama nie pragnie niczego innego, jak sposobności okazania mn tego błogostanu.

Jak powiedziano, finał jest istotną częścią stosunku płciowego. Istotną, ponieważ utrwala nasienie miłości, jakie zostało osiągnięte przy spółkowaniu. Do stosunku płciowego należy on dlatego, że składa się z wymiany erotycznie zabarwionych wrażeń. Mimo że wrażenia te mają charakter czysto psychiczny, a kontakt fizyczny spełnia tu jedynie rolę pomocniczą – nie umniejsza to ich znaczenia. Przypieczętowuje to takt, że finat jest najsubtelniejszą f najdelikatniejszą częścią całej symfonii zespolenia seksualnego.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>