Narządy kobiety przy spółkowaniu

Zastanów»my się teraz nad zagadnieniem. co właściwie dzieje się w żeńskich narządach płciowych podczas spólko- wania, a zwłaszcza w czasie orgazmu. Możemy się przy tym ograniczyć- jedynie do zmian zachodzących przy orgazmie, ponieważ reszta została już szczegółowo omówiona. Znamy więc wzmożone przekrwienie tkanek całego aparatu seksualnego, pęcznienie i obrzmienie ciał jamistych (curporu cavernosa), erekcję łechtaczki, wydzielanie gruczołów śluzowych przedsionkowych, rozchylanie się sromu, skurcze muskulatury ścian pochwy oraz różnych mięśni dna miednicy.

Z badań ginekologicznych bardzo pobudliwych kobiet wiadomo, że macica kurczy się i stawia jeszcze przed wystąpieniem orgazmu. Na podstawie badań porównawczych na zwierzętach można przyjąć, że w skurczach mięśniowych uczestniczą również ściany jajowodów, że wydzielanie śluzu w macicy i jajowodach jest znacznie większe niż zazwyczaj, oraz ze gruczoły szyjki wykazują wzmożone wydzielanie śluzu. Ostatnio zaś znowu powróciliśmy do poglądu, że pęcherzyk Graaia, dostatecznie dojrzały, może pęknąć w Czasie spótkowania i uwolnić jajo.

Widzimy więc, że i u kobiety . przy spółkowaniu bierze udział cały aparat wydzielniczy i mięśniowy narządów płciowych. Jak często się zdarza (por, to co powiedziano o miesiączce) tak i pod tym względem, po okresie zaprzeczenia, wracamy do starych poglądów i ludowych przesądów (opracowanych w formie współczesnej, naukowej oraz uwolnionych od niedorzecznych fantazji). Jednakże przeminą! już czas. w którym uważano żonę – pod wzglądem seksualnym – za bierny przedmiot użytku, za naczynie lub apardt rozrodczy i zrehabilitowano ją jako aktywną, pełnowartościową i równouprawnioną istotę płciową.

Czy jednak – powracając do dawnych poglądów.- ale za- < howując równe pozycje mężczyzny i kobiety - powinniśmy zajść tak daleko, aby przeciwstawić męskiemu wytryskowi żeńskie „seminalJO” (a więc także wytrysk nasienia)? O tym, oczywiście, nie może być żadnej mowy!

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>