Macica a podniety seksualne

Powyżej zapoznaliśmy sic: już z tym, że macica w następstwie podniet seksualnych kurczy się jeszcze przed orgazmem oraz mniej lub więcej ..stawia się”. Obecnie zapoznajmy się z tym, jak J. Beck opisuje zachowanie się lego narządu (tzn. jeno części pochwowe:), a zwlas/.c/.a jeno ujścia, przy nadchodzącym orgazmie. Chodzi tu o kobietę z obniżoną macicą, przez co uwidoczniona była część pochwowa (partio vaginalis). Poza tym kobieta ta odznaczała się nadzwyczaj dużą pobudliwością erotyczna: prawie natychmiast osiągała orgazm, zwłaszcza przy dotykaniu części pochwowej.

Część pochwowa ma. icv była początkowo twarda, nieruchoma i miała normalny wygląd: jej ujście było zamknięte i nie mogłoby przepuścić sondv. Prawie natychmiast po dotknięciu otwierało się ujście zewnętrzne i poszerzało swe światło pię- cio- lub sześciokrotnie, podczas gdy obrębek zewnętrzny zo- stawał silnie wciągnięty do kanału szyjki. Zjawisko to utrzymywało się około dwudziestu sekund, po czym wszystko powracało do stanu normalnego: ujście zamykało się a portio vaginalis wracało na swe poprzednie miejsce”. .

Mam wszelkie podstawy do przyjęcia, że i u normalnie pobudliwej kobiety, z normalnie położoną macicą, orgazm wyraża się w wyżej podany sposób. Objawy zaś są takie same, niezależnie od tego, czy orgazm wywołany został przez pobudzenia łechtaczkowe czy pochwowe. Warto jedynie podkreślić, że zjawisko to wykazuje różną intensywność. Pod tym względem istnieją znaczne różnice nawet u tej samej kobiety w różnych-okresach czasu. Momenty, które przyczyniają się do tych różnic, nie zostały dotychczas poznane.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>