Indywidualne cechy mają ogromne znaczenie w związkach

Mógłby mi ktoś powiedzieć, że nie chodzi tu wyłącznie o wrażenia słuchowe, iecz że silnie współdziała przy tym postawa ukochanej, wyraz jej twarzy i jej spojrzenie. Takiemu odpowiem, że jest to możliwe, a nawet powszechnie spotykane. Jednak może być i tak, że tylko i wyłącznie zmysł słuchu może wywierać powyższe działanie. Jako dowód na to przytaczam fakt, że ten sam efekt może być wywołany przez głos przekazany telefonicznie. Efekt ten zresztą może na długi czas ulkwić w pamięci, co jest wyrazem jeyo siły i trwałości. Istotnie, znam przypadki, gdzie wspomnienia przebrzmiałej miłości przywodziły na myśl w pierwszym rzędzie dźwięk słowa przekazywanego telefonicznie.

Indywidualne cechy mają ogromne znaczenie w związkach zachodzących między zmysłem węchu a odczuciami seksualnymi. Dotyczy to zarówno uwrażii wienia na doznawane zapachy, jak i zdolności do wytwarzania zapachów. Należy przy tym zaznaczyć, że prawdopodobnie jedno i drugie jest większe u kobiet niż u mężczyzn, oraz że istnieją w tym względzie duże różnice rasowe.

Indywidualna wrażliwość na zapachy waha się w szerokich granicach. Są osoby mało uwrażliwione na zapachy, wiele nie ma żadnego pojęcia o znaczeniu zmysłu węchu dla życia seksualnego, a odpowiednie wrażenia węchowe nie docierają do ich świadomości. W miłości tracą przez to niezwykle silną podnietę powodującą odczucie rozkoszy. Dlatego radziłbym, aby zwróciły na to uwagę i uświadomiły sobie, jak wielką rozkosz może im zgotować delikatny zapach unoszący się z ukochanego ciała.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>