Całowanie różnych części ciała

O wrażeniach dotykowych związanych z pocałunkiem a pochodzących z warg i koniuszka języka powiedziałem już uprzednio wie:e, więc nie będę tego powtarzał. Chciałbym jedynie wymienić jeszcze dwa czynniki, które nie były uprzednio wymienione.

Pierwszy jest szczególnym wrażeniem czuciowym, spowodowanym przez działanie ssące (które z reguły, w mniejszym lub większym stopniu, powstaje przy pocałunku). Wrażenie to jest różne w zależności od tego, czy pocałunek jest czynny, bierny czy mieszany.

Drugi czynnik związany jest z zębami. W tym przypadku rola ich nie ogranicza się do stanowienia podkładki dla warg. One czynnie uczestniczą w wielu namiętnych pocałunkach. Istotnie, słabe, dehkatne, na ogół dość ostre, lecz nigdy bolesne ukąszenia, wymieniane pi zez mężczyznę i kobietę w czasie narastania tempa gry miłosnej, zwłaszcza gdy następują seriami i stosowane są gęsto nu miejsca lezące obok siebie – stają się szczególnie silnym bodźcem erotycznym dia dawcy i biorcy.

Obok pocałunku „usta – usta”, w czasie gry miłosnej chętnie stosuje się pocałunki, które mogą być aplikowane na wszystkie możliwe okolice ciała. Przy tego rodzaju pocałunkach działanie ich jest różne w zależności od okolicy, na którą się je stosuje. Ogólnie można powiedzieć, że wrażliwość na nie (pomijając usta i piersi, stanowiące miejsca szczególne! wzrasta w kierunku od ob-wotiu ku środkowi ciała, od czoła poprzez policzki, od koniuszków palców poprzez ramiona, od stóp poprzez łydki – w kierunku ' narządów płciowych. O miejscach odznaczających się szczególną wrażliwością, zwanych „strefami erogenicznymi”, pisałem już obszernie na końcu II rozdziału.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>